Kiedy trzeba skorzystać z usług geodezyjnych?

Kiedy trzeba skorzystać z usług geodezyjnych?

Na świecie występuje wiele specjalistycznych branż, które kształtują społeczeństwo i majątek. Doskonałym przykładem jest geodezja. Geodeta, czyli specjalista pracujący w takiej branży jest niezbędnym fachowcem, z którym trzeba współpracować w kilku przypadkach związanych z nieruchomością i szeroko rozumianymi inwestycjami budowlanymi. Jeśli chcesz wytyczyć granice działki po zakupie ziemi, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy do lektury!

Wykonanie mapy do celów projektowych?

Zanim zaczniesz szukać miejsca, jakim jest sklep budowlany (Września) w związku z budową domu, musisz w pierwszej kolejności mieć w ręku mapy do celów projektowych. To ogólne mapy, które wykonuje się jeszcze przed projektem architektonicznym domu. Mapy tego typu prezentują najkorzystniejszą lokalizację budynku i budynków dodatkowych tj. garaż wolnostojący. Oprócz tego mapy tego typu pozwalają zaprojektować sieć uzbrojenia terenu. W przypadku budowy domu, trzeba się wykazać skrupulatnością, dlatego początkowe pomiary są niezbędne w powyższym zakresie. Odpowiednio przygotowana dokumentacja wstępna w zakresie geodezji pozwoli w późniejszym etapie zatrudnionym projektantom zapewnić pozostałe części, znajdujących się na działce.

Obsługa inwestycji z obszaru budownictwa

Okazuje się, że geodeta jest specjalistą przestronnym. Dzięki swojej wiedzy może także odgrywać rolę koordynatora inwestycyjnego w ramach usług geodezyjnych na etapie budowy obiektu. Po wykonaniu projektu budowlanego można starać się o pozwolenie na budowę. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji trzeba dokonać wytyczenie obszaru budynku. Usługi geodezyjne (Trójmiasto) tego typu są niezbędne to poprawnego wykonania budynku. Zazwyczaj prace tego typu są realizowane na ciesielskich ławach. Technika wytyczania budynku opiera się na liniach granicznych.

Wytyczenie przebiegu granic działki

Podstawą dobrej realizacji inwestycji jest bazowanie na granicach działki. To absolutny must have, aby konstrukcja mogła zostać oddana do użytku. Położenie punktów na działce pozwala określić w późniejszym etapie projektantom poszczególne powierzchnie. W przypadku szczególnego charakteru budynku, ważne jest zaplanowanie poszczególnych pokryć posadzek. Doskonałym przykładem są hale produkcyjne, gdzie zazwyczaj występują farby epoksydowe. Ich lokalizacja musi być przemyślana. Oprócz tego wytyczenie będzie niezbędna w przypadku podziału nieruchomości, sporze granicznym i zajścia potrzeby trwającego postępowania sądowego.