Jak wprowadzić do domu styl Boho? Inspiracje i pomysły

Jak wprowadzić do domu styl Boho? Inspiracje i pomysły

Magia stylu Boho: od czego zacząć?

Styl Boho, cieszący się ogromną popularnością, to efektowna mieszanka etno, hippie i vintage, korzystająca z palety barw oraz różnorodności materiałów. Naturalne, ciepłe kolory, niewymuszone aranżacje, pełne wyrazistych dodatków - to właśnie wyróżnia ten styl.

Stworzenie wnętrza w stylu Boho, to przede wszystkim wyrażenie własnej kreatywności. Połączenie różnorodności kulturowych inspiracji, tekstur, barw oraz wzorów gwarantuje unikalny efekt, który nadaje pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Nie można jednak zapominać o umiejętnym zastosowaniu roślinności – tu z pomocą przychodzą bukiety z suszonych kwiatów oraz niezmiennie modna obecnie, trawy pampasowe.

Krok po kroku: Jak wprowadzić elementy stylu Boho do swojego domu

Wybór kolorów

Styl Boho to przede wszystkim bogata paleta barw, z naciskiem na naturalności i ciepło. Odcienie brązu, beżu, szarości, bieli są podstawą, na której z powodzeniem wykorzystasz żywe, intensywne barwy jak pomarańcz, czerwień, turkus czy purpura.

Wzory i tekstury

Bogactwo materiałów - wełna, len, bawełna, a także jedwab czy welur, to kolejny kluczowy element stylu Boho. Nie bój się miksować faktur i wzorów. Wzorzyste, kwieciste poszewki na poduszki, orientalne dywany czy etniczne wzory na tekstyliach to nieodzowne elementy tego stylu.

Materiały naturalne

Boho łączy w sobie różne kultur i klimatów, dlatego tak dużą rolę odgrywają tu surowce naturalne. Drewno, koniecznie o wyrazistym usłojeniu, skóra, sznurki, koraliki - wszystko, co niesie ze sobą nutę naturalności i niepowtarzalności.

Rośliny i kwiaty

Obecność roślin, zwłaszcza tych egzotycznych, wnosi do stylu Boho nutę świeżości i naturalnego tętna życia. Neobowiązkowo muszą to być żywe rośliny – coraz popularniejsze stają się suszone dekoracje, takie jak wrzosy, eukaliptusy czy też wspomniane wcześniej trawy pampasowe.

Makramy i plecione dodatki

O stylu Boho przypominają także różnego rodzaju plecione kosze, kwietniki i inne dekoracje, najlepiej wykonane ręcznie. Szczególnie modny jest ostatnio technika makramy, pozwalająca na tworzenie oryginalnych, misternych wzorów.

Boho - finalne spojrzenie: podsumowanie trendów i inspirujące pomysły

Styl Boho to przede wszystkim swoboda wyrażania siebie i własnej kreatywności. Wnętrza urządzone w tym stylu, to prawdziwe pola do artystycznych popisów. Jasność, ciepło, bogactwo barw, wzorów, faktur - to wszystko sprawia, że aranżacje Boho nigdy nie są nudne.

  • Rzuć kilka etnicznych dywanów na podłogę, mgrając ich wzory i kolory, a miejsce zyska na oryginalności.
  • Na kanapie ułóż zestaw poduszek o zróżnicowanych fakturach i wzorach. Zadbaj o różnorodność form i kolorów.
  • Użyj do dekoracji suszonych roślin, a w szczególności trawy pampasowe. Stworzy ona ciekawy, eteryczny efekt.
  • Wykorzystaj plecione koszyki na drobiazgi. Poza praktycznym zastosowaniem dodadzą pomieszczeniom ciepła.
  • Stwórz własny makramę. Może to być zwisający kwietnik, zasłonka lub dywan na ścianę. To pokazuje, że styl Boho to przede wszystkim twórcza ekspresja!

Zachęcamy do eksperymentów i wyrażania siebie. Styl Boho to przede wszystkim twórca, więc bądź odważny i daj wyraz swojej kreatywności!